3 Cities Hoops
 
Programs
3 Cities Hoops Winter League - Winter 2017

Schedules are live again...PLEASE DO NOT look to 3/11 as that day has not been finalized (waiting on a couple team confirmations), but 3/4 is good to go.  

Thanks!

Registration Status: Closed
Early Bird Registration: Sunday, December 11, 2016 - Tuesday, December 13, 2016
Regular Registration: Tuesday, December 13, 2016 - Saturday, December 31, 2016
Late Registration: Sunday, January 1, 2017 - Tuesday, January 3, 2017
Program Duration: Saturday, January 14, 2017 - Saturday, March 4, 2017
Regular Registration Cost: $ 275.00 - $ 330.00
Pacific NW Championship - Spring 2017

Registration is now LIVE for the 2017 Pacific Northwest Championship! Click on "PNC Information" in left sidebar for full details. Games will primarily be held in Richland and Pasco.

FEE:

 $215 - Four game guarantee

TOURNAMENT DATES:

 March 17th – 19th

DIVISIONS:

 Boys and Girls 2nd – 8th Grade

DEADLINE:

 March 4th

$20 discount code “PNCEARLY” available through February 7th

Late registration is unlikely to occur, but an additional fee will apply for late period

Registration Status: Open
Regular Registration: Thursday, February 2, 2017 - Saturday, March 4, 2017
Program Duration: Friday, March 17, 2017 - Sunday, March 19, 2017
Regular Registration Cost: $ 215.00

Follow Us:   
 
  • Saturday 3/4
    8:30 AM
    Hermiston Chaos vs Girlnados
    Pasco North
  • Saturday 3/4
    8:30 AM
    Grandview Starzz vs Thunder - Blue
    HHH
  • Saturday 3/4
    8:30 AM
    Tri City Storm vs Outlaws
    Pasco 3
  • Saturday 3/4
    8:30 AM
    1st Gunners vs Burbank Waters
    Pasco South
  • Saturday 3/4
    8:30 AM
    Gunners Schulz vs TCB
    DH2
  • Saturday 3/4
    8:30 AM
    Gunners Noles vs Suns Fullerton
    DH1
  • Saturday 3/4
    8:30 AM
    Hanford Flight - Carvo vs Benton City Warriors
    Chief Jo
  • Saturday 3/4
    8:30 AM
    KBC Blazers vs Benton City Bucks
    Ki-Be
  • Saturday 3/4
    8:30 AM
    Burbank 2nd vs Richland Gunners Kreutz
    Pasco 4
  • Saturday 3/4
    9:25 AM
    Relentless Basketball vs NW Heat
    DH2
  • Saturday 3/4
    9:25 AM
    Richland Gunners Kreutz vs BC Ballers Enriquez
    Pasco 4
  • Saturday 3/4
    9:30 AM
    Girlnados vs SHS Rays
    Pasco North
  • Saturday 3/4
    9:30 AM
    Richland Gunners White vs Hanford Flight 5G Safranski
    Pasco South
  • Saturday 3/4
    9:30 AM
    KBC - Price vs WW Thunder
    Chief Jo
  • Saturday 3/4
    9:30 AM
    Flight Purple vs Hanford Flight Gold
    DH1
  • Saturday 3/4
    9:30 AM
    Suns vs Flight Purple
    HHH
  • Saturday 3/4
    9:30 AM
    Hermiston 7B vs Royal Black
    Pasco 3
  • Saturday 3/4
    9:40 AM
    Wahluke United vs Triple City Ballers
    Ki-Be
  • Saturday 3/4
    10:20 AM
    Hermiston Hype vs Gunners Green/Fox
    Pasco 4
  • Saturday 3/4
    10:20 AM
    Triple City Ballers vs Big River Martinez
    DH2
  • Saturday 3/4
    10:30 AM
    Suns Gold vs Hermiston Chaos
    Pasco South
  • Saturday 3/4
    10:30 AM
    Hanford Flight Gold vs Richland Gunners
    DH1
  • Saturday 3/4
    10:30 AM
    Tri City Storm vs Grandview Starzz
    Pasco North
  • Saturday 3/4
    10:30 AM
    Connell Eagles vs Prosser Heat
    Chief Jo
  • Saturday 3/4
    10:30 AM
    Wolves vs Big River Colbray
    HHH
  • Saturday 3/4
    10:40 AM
    Outlaws vs Thunder - Blue
    Pasco 3
  • Saturday 3/4
    10:50 AM
    Wahluke United vs Flight Gold
    Ki-Be
  • Saturday 3/4
    11:15 AM
    Hawk Vision vs Hanford Flight Purple
    Pasco 4
  • Saturday 3/4
    11:15 AM
    Lady Bucks vs Relentless Basketball
    DH2
  • Saturday 3/4
    11:30 AM
    Pasco Basketball Club vs Burbank 7G
    HHH
  • Saturday 3/4
    11:30 AM
    Basin Blitz vs Gunners - Peterson
    Pasco 3
  • Saturday 3/4
    11:30 AM
    Hanford Flight - Carvo vs Suns Keene
    Chief Jo
  • Saturday 3/4
    11:30 AM
    Suns Calderon vs Flight Purple
    DH1
  • Saturday 3/4
    11:30 AM
    Hermiston 7B vs Royal Gold
    Pasco South
  • Saturday 3/4
    11:30 AM
    Future vs Gale-Rew
    Pasco North
  • Saturday 3/4
    12:00 PM
    Hermiston Bulldogs vs BC Bears
    Ki-Be
  • Saturday 3/4
    12:10 PM
    Gunners Green/Fox vs NW Heat
    Pasco 4
  • Saturday 3/4
    12:10 PM
    Moses Lake Magic vs Purosho
    DH2
  • Saturday 3/4
    12:30 PM
    Hanford Flight 5G Safranski vs Kennewick Thrashers
    Pasco North
  • Saturday 3/4
    12:30 PM
    Southridge Suns vs Outlaws
    Pasco South
  • Saturday 3/4
    12:30 PM
    Prosser Heat vs WW Thunder
    Chief Jo
  • Saturday 3/4
    12:30 PM
    Big River Calderon vs Gunners Schulz
    DH1
  • Saturday 3/4
    12:30 PM
    Walla Walla Lady Rebels vs Southridge
    HHH
  • Saturday 3/4
    12:40 PM
    Richland Black vs Royal Black
    Pasco 3
  • Saturday 3/4
    1:00 PM
    KiBe Bears vs Gunners Cowell
    Ki-Be
  • Saturday 3/4
    1:05 PM
    Hanford Flight Purple vs Hermiston Hype
    Pasco 4
  • Saturday 3/4
    1:05 PM
    Kennewick Hoopsters vs Lady Bucks
    DH2
  • Saturday 3/4
    1:30 PM
    3-Cities Hoops - Intensity vs Grandview Starzz
    Pasco North
  • Saturday 3/4
    1:30 PM
    Pasco Basketball Club vs Flaming Fire
    HHH
  • Saturday 3/4
    1:30 PM
    KBC Lady Braves vs Gunners Gold
    DH1
  • Saturday 3/4
    1:30 PM
    Basin Blitz vs TC Arsenal
    Pasco 3
  • Saturday 3/4
    1:30 PM
    Connell Eagles vs Big River White Rodriguez
    Chief Jo
  • Saturday 3/4
    1:30 PM
    Royal Gold vs Wolves
    Pasco South
  • Saturday 3/4
    2:00 PM
    NW Heat vs Hawk Vision
    Pasco 4
  • Saturday 3/4
    2:00 PM
    Bears Elite vs Flight White
    DH2
  • Saturday 3/4
    2:30 PM
    WW Thunder vs Connell Eagles
    Chief Jo
  • Saturday 3/4
    2:30 PM
    KBC Malisani vs Southridge Suns Blue
    DH1
  • Saturday 3/4
    2:30 PM
    Kennewick Rebels vs Walla Walla Elite
    Pasco South
  • Saturday 3/4
    2:30 PM
    Flight Purple vs KiBe Bears
    Ki-Be
  • Saturday 3/4
    2:30 PM
    Big River Colbray vs Gale-Rew
    Pasco North
  • Saturday 3/4
    2:30 PM
    Ephrata Lady Tigers vs Soniks Blue
    HHH
  • Saturday 3/4
    2:40 PM
    Hanford Flight Purple vs Hermiston 7B
    Pasco 3
  • Saturday 3/4
    2:55 PM
    Burbank 3B vs Moses Lake Magic
    DH2
  • Saturday 3/4
    2:55 PM
    Hermiston Bulldogs vs PBC
    Pasco 4
  • Saturday 3/4
    3:30 PM
    Purosho vs Hermiston Bulldogs
    Ki-Be
  • Saturday 3/4
    3:30 PM
    Gunners Cowell vs Kennewick Rebels
    Pasco South
  • Saturday 3/4
    3:30 PM
    Royal Knights (8B) vs Big River
    Pasco 3
  • Saturday 3/4
    3:30 PM
    Hanford Flight Scott vs Burbank 7B
    Pasco North
  • Saturday 3/4
    3:30 PM
    Soniks White vs Walla Walla Lady Rebels
    HHH
  • Saturday 3/4
    3:30 PM
    Southridge vs Hanford Flight 7G Safranski
    Chief Jo
  • Saturday 3/4
    3:30 PM
    KBC Backlund vs Hanford Flight Diaz
    DH1
  • Saturday 3/4
    3:50 PM
    Hermiston Bulldogs vs Suns Pace
    Pasco 4
  • Saturday 3/4
    3:50 PM
    Crusaders vs Big River Mackay
    DH2
  • Saturday 3/4
    4:30 PM
    Flaming Fire vs Kennewick Thrashers
    Pasco North
  • Saturday 3/4
    4:30 PM
    Gunners Gold vs Hanford Flight Milum
    Chief Jo
  • Saturday 3/4
    4:30 PM
    KBC Malisani vs Bears Elite
    DH1
  • Saturday 3/4
    4:30 PM
    Walla Walla Elite vs Royal Knights (8B)
    Pasco 3
  • Saturday 3/4
    4:30 PM
    Raptors vs Burbank 8B
    Pasco South
  • Saturday 3/4
    4:30 PM
    Pasco vs Ephrata Lady Tigers
    HHH
  • Saturday 3/4
    4:45 PM
    PBC vs Suns Pace
    Pasco 4